Cenne wskazówki, jak można zwiększyć liczbę rezerwacji w swoim apartamencie?

Kurs online - Wynajem Krótkoterminowy apartamentu.

Żyjemy w czasach nieustannych „bitew” pomiędzy hotelami a prywatnymi właścicielami. Zarówno hotele, jak i prywatni właściciele — ogłaszają się na różnych portalach z wynajmem. Warto również proponować nasz apartament poprzez własną stronę internetową oraz poprzez różne kanały Social Media.

Strona Internetowa.

Pomimo że jest to kwestia nieco trudniejsza. Jednak istnieje kilka możliwości, jak zwiększyć rezerwacje bezpośrednio poprzez własną stronę internetową. Poniżej kilka wskazówek.

O jakich ważnych elementach powinniśmy pamiętać, projektując naszą witrynę?

Przede wszystkim musi zawierać wszystkie istotne informacje o apartamencie, okolicy, cenach i dostępnych terminach. Tworząc witrynę, należy zadbać o odpowiedni wygląd wizualny, oraz przyjaznej i intuicyjnej dla użytkownika nawigacji. Warto się wzorować na popularnych portalach z wynajmem. Niestety źle zaprojektowana strona internetowa, przyniesie wręcz odwrotny skutek — odstraszy potencjalnych gości.

Na swojej stronie internetowej używaj takiej samej nazwy dla swojego apartamentu, jak na portalach, na których się ogłaszasz. Zadbaj o maksymalną łatwość poruszania się po twojej domenie. Strona powinna zawierać prosty w obsłudze formularz z możliwością wyboru dostępnych dat oraz możliwością dokonania rezerwacji.

W jakich sytuacjach sprawdza się własna strona internetowa?

Jest idealnym rozwiązaniem dla powracających klientów. Potwierdza naszą wiarygodność i część gości, może się zdecydować na wynajem bezpośrednio u nas. Pomijamy wówczas portale ogłoszeniowe, na których płacimy prowizję.

Możemy również wzajemnie się polecać. Przykładowo, gdy goście pytają o nasz apartament, ale nie mamy już dostępnych terminów, możemy im zaproponować inny zaprzyjaźniony apartament z tej samej okolicy. Działa to oczywiście w obydwie strony.

Zdarza się również, że klienci wyszukują nas na znanych portalach, a następnie wyszukują tę samą nazwę apartamentu w Google. Oczywiście musimy pamiętać, aby ceny na naszej stronie były nieco korzystniejsze.

Social Media

Doceniaj siłę recenzji i mediów społecznościowych. Media społecznościowe są coraz silniejszym kanałem dystrybucji różnych towarów. Naucz się korzystać z mediów społecznościowych i opanuj sztukę skutecznego tworzenia kampanii reklamowych. Publikuj odpowiednie zawartości i docieraj do właściwiej grupy odbiorców. Pamiętaj o udostępnieniu linku do strony apartamentu, tam, gdzie to tylko możliwe!

Jak w prosty i bezpieczny sposób, zwiększyć zyski z nieruchomości?