Poniżej kilka wskazówek.

Cenne wskazówki, jak można zwiększyć liczbę rezerwacji w swoim apartamencie?

Żyjemy w czasach nieustannych „bitew” pomiędzy hotelami a prywatnymi właścicielami. Jednakowo hotele, jak i prywatni właściciele — ogłaszając się na różnych portalach z wynajmem — są zobligowani do płacenia ogromnych prowizji, co skutkuje niższymi zyskami. Znacznie bardziej opłacalne jest proponowanie rezerwacji poprzez własną stronę internetową. Pomimo że jest to kwestia dość problematyczna, istnieje wiele możliwości, jak zwiększyć rezerwacje bezpośrednie właśnie poprzez własną stronę internetową. Poniżej kilka wskazówek.

Dobrze przygotuj stronę internetową swojego apartamentu/domu/mieszkania. Jednym z najbardziej znaczących czynników jest… dobre i proste doświadczenie użytkownika na stronie internetowej. Co to znaczy? Strona internetowa odgrywa kluczową rolę podczas zwiększania rezerwacji bezpośrednich. Powinna być maksymalnie dostosowana do potrzeb odwiedzających. Musi zawierać wszystkie istotne elementy i wzbudzać zaufanie. Tworząc witrynę, należy pamiętać o odpowiednim wyglądzie wizualnym, przyjaznej i intuicyjnej dla użytkownika nawigacji. Musi być prosta, a jednocześnie zawierać wszystko, co niezbędne akurat w tej branży. Niestety źle zaprojektowana strona internetowa, przyniesie wręcz odwrotny skutek — odstraszy potencjalnych gości. Spotkaliście się kiedyś z twierdzeniem: „Tyle osób mnie odwiedza, jednak nikt nie robi u mnie rezerwacji”?

Oprócz wyżej wymienionych czynników strona powinna być odpowiednio zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek — wyższa pozycja w wynikach oznacza większą liczbę potencjalnych odwiedzających. I coś, co już jest w dzisiejszych czasach koniecznością — responsywność. Musi się poprawnie otwierać na wszystkiego typu urządzeniach. Przewiduje się, że w 2018 roku ilość rezerwacji pochodzących z urządzeń mobilnych zwiększy się o 35%.

Twórz rabaty dla wybranych. Kolejnym istotnym działaniem jest promocja… Obserwatorzy mediów społecznościowych są często uprawnieni do dużo lepszych cen. Proces ten nieodłącznie prowadzi do wzrostu bezpośrednich rezerwacji. W końcu kto nie lubi zniżek i rabatów?

Doceniaj siłę recenzji i mediów społecznościowych. Media społecznościowe są coraz silniejszym kanałem dystrybucji różnych towarów. Naucz się korzystać z mediów społecznościowych i opanuj sztukę skutecznego tworzenia kampanii reklamowych. Publikuj odpowiednie zawartości i docieraj do właściwiej grupy odbiorców. Pamiętaj o udostępnieniu linku do strony apartamentu, tam, gdzie to tylko możliwe!